انتقاد بی سابقه طباطبایی به احمدی نژاد در برنامه این شبها

استاد مشهور اخلاق جنوب شرق تهران، هنگامی که درباره سجایای اخلاقی پیامبر اکرم (ص) سخن می‌گفت، با اشاره به انتخابات و مسائل پس از آن، بی‌اخلاقی‌های انجام شده را به گونه‌ای کم نظیر نکوهش کرد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، یکشنبه شب گذشته و در شب مبعث پیامبر اکرم(ص)، در برنامه پر طرفدار «این شب‌ها»، هنگامی که بحث بر سیره حکومتی پیامبر اکرم (ص) متمرکز شد، حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبائی به ناگاه با اشاره به رفتار پیامبر اعظم پس از فتح مکه در برابر شعار نابجای مسلمانان که گفتند «الیوم یوم الملحمه» (امروز، روز انتقام است)، واکنش نشان داده و فرمودند: بگویید: «الیوم یوم المرحمه»؛ (امروز روز مهر ورزیدن و مهربانی است).

وی در ادامه افزود: من از آغاز قضایای انتخابات، قصد داشتم در یک برنامه تلویزیونی این موارد را بگویم. به نظر من، اگر رئیس‌جمهور پس از پیروزی در انتخابات، در سخنرانی که هفته پس از انتخابات کردند، مردم را دعوت به مهربانی می‌کردند، بسیاری از این فتنه‌ها رخ نمی‌داد.

طباطبائی در برابر دیدگان شگفت زده مجری ادامه داد: متأسفانه، رئیس‌جمهور روز پس از انتخابات در مقابل طرفدارانشان معترضان و مخالفان خودش و مقام سیادت را مسخره کرد و اگر این استهزا نبود، بسیاری از فتنه‌ها به راه نمی‌افتاد.

ایشان تأکید کرد: انسان نباید حرفی بزند که وزانت و سنگینی آدمی را کم کند.
این استاد اخلاق در پایان، در حالی که تلاش می‌کرد،  به یادآوری ذکر آداب شب مبعث بپردازد، به شدت بغض کرده بود و چندین بار از مردم درخواست کرد، حرفی نزنند که به فتنه منجر شود.

/ 1 نظر / 93 بازدید
f

یه سوالی داشتم می خواستم ببینم چطوری روی صفحه اصلی عکس گذاشتید.